U subotu, 5. marta, održana je osma Konferencija na kojoj je konstituisan novi Opštinski odbor Savjeta mladih DPS Bijelo Polje od čega 2/3 članstva čine nova lica.

Miloš Vajić, doskorašnji predsjednik Savjeta saopštio je da na, prema njegovim riječima, veličanstvenom skupu bjelopoljske mladosti i dužnosti jeste razriješeno staro rukovodstvo SMDPSBP uz konstataciju da je mlađim kolegama ostavljen veliki izazov u vođenju omladinskih struktura partije.
Takođe, istaknuta je potreba nastavljanja puta progresivne politike koju baštini naša partija, kao jedinog garanta multietnične, građanske i evropske budućnosti Crne Gore.