Search
Close this search box.

Sporazum između Kosova i Italije o otklanjanju dvostrukog oporezivanja stupio na snagu

3. Februar 2026. • 15:36
Izvor: Kosovo Online
Izvor: Tanjug

Sporazum između Kosova i Italije o otklanjanju dvostrukog oporezivanja i sprečavanju utaje i izbegavanja poreza zvanično je stupio na snagu, saopštila je Ambasada Kosova u Italiji.

Ambasada Kosova u Italiji, obavestila je građane i poslovnu zajednicu o konkretnim koristima koje ovaj sporazum donosi pojedincima i investitorima na Kosovu i u Italiji.

„Plaćeni porez se priznaje kao poreski kredit u drugoj zemlji (prema relevantnim pravilima). Jasna pravila za plate, frilensere i preduzeća: Penzije se oporezuju samo u zemlji prebivališta; kratkoročno zaposlenje (do 183 dana), prihod se oporezuje samo u zemlji prebivališta (kada su ispunjeni uslovi sporazuma); izuzeća za studente i pripravnike koji borave radi studija/obuke; povoljnije stope za dividende, kamate i autorske honorare; veća pravna sigurnost za građane i investitore“, navode iz Ambasade Kosova u Italiji.

Kako dodaju, ovo je još jedan važan korak u jačanju bilateralnih odnosa i produbljivanju ekonomske saradnje između Kosova i Italije.

Izvor: Kosovo Online
NOVOSTI

Povezane vijesti vijesti

Reklamni Prostor Prostor