Naime, od 6.630 penzionera u Pljevljima njih 3.847 ima mjesečna primanja od 292,91 euro. Posebno je loša situacija kada su u pitanju penzioneri sa najnižom penzijom od svega 147 eura, a pomenuti iznos prima čak 930 pripadnika trećeg doba. S druge strane svega 748 penzionera ima penziju u iznosu od 500 do 1.000 eura, a njih šest mjesečno prima preko hiljadu eura, prenosi izvor blizak našem.

Kako je kazao predsjednik pljevaljskog Udruženja penzionera Vukadin Damjanović, pored 930 penzionera sa penzijom od 147 eura, njih 877 ima penziju u iznosu od 147 do 179 eura, pri čemu napominje da se radi o podacima sa kraja prošle godine, te da ni u ovoj godini nije došlo do nekih većih promjena.
Damjanović je naglasio da penziju od 179 do 292 eura prima čak 2.040 penzionera u Pljevljima, što je prema njegovim riječima, ukupno 3.847 penzionera sa penzijom manjom od 292 eura, koliko iznosi državni prosjek penzija, poručujući da penziju u iznosu od 292 do 500 eura prima 1.871 penzioner u Pljevljima.
Pored niskih penzija, pljevaljski penzioneri suočeni su sa problemom nerješenog stambenog pitanja.
Zgrada, sa stanovima za penzionere, čija je gradnja najavljena 2018. godine još nije ni počela da se gradi, a radovi nijesu odmakli dalje od zemljanih radova za pripremu izlivanja temelja.
U Udruženju penzionera ne znaju ni kada će biti početi radovi na izgradnji stambene zgrade u kojoj bi bar 20 pripadnika trećeg doba mogo dobiti stan.
Damjanović je kazao da Udruženje pezionera pokušava na razne načine da pomogne članovima koji su u teškoj socio-ekonomskoj situaciji.
U Pljevljima se posljednjih godina posebno uvećao broj penzionera koji primaju penzije sa najnižim iznosom.
Uvećanje broja penzionera sa najnižom penzijom vezuje se za odlazak u penziju nekadašnjih radnika čija su preduzeća propala tokom procesa privatizacije. Među tim penzionerima se nalaze bivši radnici “Prevoza Pljevlja”, “Građevinara”, fabrike “Prvi decembar”, kao i tekstilne industrije.