Uhapšen je A.O. (24) zbog sumnje da je počinio krivično djelo razbojništvo. “On je, sumnja se, juče u jutarnjim časovima fizički napao jednu stariju osobu koja je upravljala biciklom, oborio je i otuđio joj novac. Oštećeni je tom prilikom zadobio teške tjelesne povrede”, saopšteno je iz Uprave policije.

Šest osoba – Lj.L. (41), L.H. (16), L.R. (16), F.A. (32), E.R. (29) i S.A. (22), se tereti za šest krivičnih djela i to četiri krađe, tešku krađu i oduzimanje vozila. “Ova lica su, sumnja se, na području Glavnog grada otuđila šest vozila. Pet vozila je pronađeno i vraćeno vlasnicima, dok je jedno vozilo prodato na otpad sekundarnih sirovina. Osim toga, protiv vlasnika otpada je podnijeta krivična prijava za krivično djelo prikrivanje”, navode iz policije.
Zbog dva krivična djela iz prethodnog perioda, tačnije dvije teške krađe koje su izvršene u martu ove godine, uhapšen je Ž.P. (37) iz Podgorice. On je, sumnja se, ukrao dva motorna vozila.
Osim toga, policijski službenici su uhapsili B.P. (44), a protiv A.K. (36) je podnijeta krivična prijava zbog sumnje da su izvršile krivična djela nedozvoljena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.
Kod B.P. policija je pronašla 250 tableta sa liste opijata, a kod A.K. je pronađena 96 tableta sa liste opijata.