Search
Close this search box.

Dončić sjajan, Dalas izbacio Jutu

NBA: Partija za pamćenje Krisa Pola, dalje plej-of serije riješili i Finiks i Filadelfija

Dalas Meveriksi izborili su polufinale Zapadne konferencije NBA lige, pobjedom nad Juta Džezom 98:96 u gostima, u kojoj je ponovo blistao mladi Slovenac Luka Dončić.

Teksaški tim je završio plej-of seriju protiv Jute skorom 4:2 u pobjedama, a Dončić je u ovom duelu ubacio 24 poena, uz devet skokova i osam asistencija.

Bitnu rolu u trijumfu imao je bek Branson: Ubacio je trojku iz ćoška za 97:94 dva minuta prije kraja, a potom realizovao jedno od dva bacanja za konačan rezultat. I on je postigao 24 poena na ovom meču. Za Jutu, bek Mičel je imao 23, a hrvatsko krilo Bogdanović 19 poena, u sveukupno razočaravajućoj sezoni za ,,džezere“.

Oslabljeni Finiks sa takođe 4:2 u seriji izbacio je Nju Orleans, pobjedom u gostima 115:109.

Pamtiće se partija slavnog veterana, plejmejkera Finiksa Krisa Pola, koji je realizovao svih 14 šuteva iz igre! Njegov skor je novi rekord u NBA plej-of utakmicama, po broju ubačenih šuteva u meču bez promašaja. Ukupno, postigao je 33 poena uz osam asistencija.

Centar Ejton je dodao 22 poena, a prvi strijelac ekipe Buker, nakon kratkog oporavka od povrede zadnje lože, neočekivano se vratio na teren i za 32 minuta upisao 13 poena uz pet skokova i tri asistencije.

Na oproštaju sezonu Nju Orleansa, Ingram je bio najbolji sa 21 poenom. Domaćin je ispustio deset poena prednosti sa poluvremena, a u posljednja dva minuta Pol je ubacio četiri poena uz dvije asistencije. Upravo će Finiks biti rival Dalasu u polufinalu Zapadne konferencije.

Polufinale Istoka izborila je Filadelfija, u moćnom izdanju i trijumfu 132:97 protiv već umornog Toronta, za konačnih 4:2 u seriji

Centar Džoel Embid upisao je 33 poena uz deset skokova u meču u kom je Filadelfija igrala izuzetnu odbranu. Samo 36 poena postigao je Toronto u drugom poluvremenu – kada je pobjednički tim ubacio 70 poena.

Bučer je postigao 25, a Sjakam 24 poena u oproštajnom meču NBA sezone za kanadsku ekipu. U narednoj plej-of rundi, Filadelfija će imati mnogo teži posao – protiv izuzetnog Majamija, koji je po mnogima najbolja ekipa u ligi kada je igra u odbrani u pitanju.