
Foto: B. ČOKOVIĆ
RADOVI U ZAVRŠNOJ FAZI: Kamp na Lješnici
Izgradnja fudbalskog kampa u prigradskom naselju Lješnica ulazi u završnu fazu – saopštio je za Pobjedu potpredsjednik Opštine i predsjednik FK „Jedinstvo“ Nermin Bećirović.
On je naveo da su pri završetku unutrašnji radovi u objektu u kojem se nalaze svlačionice, kancelarije, vešeraj, ekonomat, teretana i drugi sadržaji, a istovremeno se postavlja i drvena fasada. Paralelno sa tim, uređuju okolni prostor i saobraćajnice, te su postavljeni rasvjeta i stope za reflektore na terenima.
– Pri kraju su gipsani radovi unutar objekta, nakon čega slijedi postavljanje keramike i sanitarija. Rokovi za završetak radova nijesu probijeni, već je investitor, Fudbalski savez Crne Gore, imao intervencije u pogledu izmjena projekta koje su naknadno dogovorene nakon obilaska rukovodstva FSCG-a i lokalne uprave. To se odnosi na izgradnju dodatnih tribina za gledaoce, kao i na dodatne radove koji su se, usljed pojave podzemnih voda, pokazali neophodnim. Radi se o izradi dodatnih drenažnih kanala i šahti, kao i proširenju parking prostora i drugim izmjenama – kazao je Bećirović.
Obaveza Opštine jeste da obezbijedi uredno vodosnabdijevanje i izgradi vodovod, zbog čega je potrebno prekopati kompletnu saobraćajnicu od marketa Idea do kampa.
– Rukovodstvo Opštine je odlučilo da se to iskoristi kako bi se pojačao pritisak i omogućilo kvalitetnije vodosnabdijevanje za domaćinstva u Lješnici. Tender za tu namjenu biće objavljen u narednih nekoliko dana. Osim toga, naknadno je dogovoreno i opremanje enterijera objekta, koje nije bilo predviđeno prvobitnim projektom, tako da ćemo po završetku dobiti potpuno funkcionalan kamp. Inače, oba terena su pripremljena za nasipanje završnih slojeva šljunka i sitnog materijala, vještačka trava je stigla i spremna je za postavljanje, a ugovoreno je i postavljanje prirodne trave. Planirano je da kamp bude u funkciji početkom septembra – najavio je Bećirović.
Kamen-temeljac položen je 7. maja 2025. godine. Tada je najavljeno da je predviđeni rok za završetak radova osam mjeseci. Saopšteno je da ukupna vrijednost projekta iznosi 3,30 miliona eura, a finansiraju ga Fudbalski savez Crne Gore sa 75 odsto sredstava i Opština Bijelo Polje sa 25 odsto.
Radove izvode preduzeća „Konstruktor Group“ iz Bijelog Polja i „Ding“ iz Podgorice.
pobjeda. me