Search
Close this search box.

Dončić činio čuda, imao tripl-dabl, ali nije mogao sam protiv Bostona

Košarkaši Boston Seltiksa pobijedili su Dalas Maverikse u noći između nedjelje i ponedjeljka u drugoj utakmici finala NBA lige sa 105:98.

Bilo je izvjesnih sumnji pred ovaj meč da li će Luka Dončić moći da nastupi, ali je Slovenac na kraju zaigrao i čak upisao tripl-dabl.

Izvor: Screenshot NBA X; Dončić činio čuda, imao tripl-dabl, ali nije mogao sam protiv Bostona

Ni njegova 32 poena i po 11 skokova i asistencija za 42 minuta na terenu, uz realizaciju 12/21 iz igre nijesu bili dovoljni za pobjedu protiv raspoloženije ekipe Bostona koja sada vodi sa 2:0 u seriji.

U Dalasu izostao je učinak Kajrija Irvinga koji je iz igre šutirao 7/18 i upisao samo 16 poena. Za Teksašane Pi Džej Vašington ubacio je 17 poena, Danijel Gaford 13, a Derik Džons 11.

Boston su ka pobjedi predvodili Džru Holidej sa 26 poena, 11 skokova i 3 asistencije, Džejlen Braun sa 21 poenom i sedam asistencija i Džejson Tejtum koji je bio blizu tripl-dabla. Tejtum je imao 18 poena, 9 skokova i 12 asistencija, dok je 18 poena imao i Derik Vajt, a 12 Kristaps Porzingis.

Dalas je od početka meča kontrolisao dešavanja na terenu i konstantno bio u prednosti koja nije prelazila sedam poena tokom prve četvrtine.

Boston je tokom druge dionice uspio da preokrene i povede sa 54:49 pred kraj drugog perioda, da bi nakon poluvremena prednost postala osjetnija, najviše 13 poena.

Dalas je tokom posljednje četvrtine samo uspijevao da održi korak, ali ne i da napravi preokret. Šansu da se vrati u seriju imaće u dva meča na domaćem parketu. Naredni meč dvije ekipe na programu je 13. juna, a četvrti 15. juna.

Izvor: Antena M