Search
Close this search box.

Bjelopoljska inspekcija naložila Hajrizu Brčvaku da javnu površinu vrati u predašnje stanje

Nevladina organizacija Euromost” zatražila je od Osnovnog državnog tužilaštva da ispita, da li je u centru grada Bijelog Polja, gdje su u toku radovi na izgradnji zgrade ispod gradskog parka, mjesecima uzurpirana državna imovina-trotoar.

Investitor Hajriz Brčvak

Investitor zgrade je Hajriz Brčvak, odnosno njegova kompanija B2B

Iz Sekretarijata za inspekcijske poslove Opštine Bijelo Polje, u odgovoru,,Vijestima” su naveli, da je inspektor odmah naložio uklanjanje prepreka i vraćanje površine u prvobitno stanje.

Kako navode u Euromostu, oni su tražili da ispitaju i nadležne u Sekretarijatu za inspekcijske poslove, koji mjesecima ne reaguju na uzurpaciju opštinskih puteva, odnosno trotoara.

Na fotografijama i snimcima se vidi kako je trotoar, koji su koristili gradjani Bijelog Polja,ogradjen,kako je ispod trotoara prekopano, čime su gradjani dovedeni u opasnost, jer moraju da se kreću ulicomkoju koriste vozila ističu u ovoj NVO.

  Foto:Euromost

Kako navode, osnovano sumnjaju da je investitor i protivpravno zauzeo i ogradio parcelu broj 1129/2 KO Bijelo Polje, što se vidi na geoportalu.Navedena parcela je u vlasništvo Vlade dok sa njom raspolaže Opština Bijelo Polje.Istču da su se prije desetak dana obratili Komunalnoj policiji sa zahtjevom da se odmah naloži investitoru da se ukloni sa državne imovine i trotoara, takodje da investitor obezbijedi cijelo gradilište shodno Zakonu o izgradnji objekata, ali da ništa nije preduzeto, zbog čega očekuju da se uključi, pored ODT Bijelo Polje i nadležna urbanistička inspekcija.

Sekretar sekretarijata za inspekcijske poslove Muzafer Badžić je kazao za ,,Vijesti” da je nadležni inspektor,nakon prijave o uzurpaciji javne površine, izašao na lice mjesta i izvršio inspekcijski nadzor.Tom prilikom, u prisustvu rukovodilaca gradilišta, utvrdjeno je da je investitor zauzeo dio trotoara.

Kako je obješnjeno od strane izvodjača radova, navedena površina privremeno je zatvorena iz bezbjednosnih razloga, s obzirom na to da se radovi izvode u neposrednoj liniji sa javnom površinom(trotoarom), s hodno navedenom postojala je potreba da se pješaci zaštite od mogućih rizika na gradilištu.

Inspektor je odmah naložio uklanjanje prepreka i vraćanje površine u prvobitno stanje. Postupak je u toku, a u narednom periodu očekuje se oslobadjanje zauzetog prostora, kako bi se gradjanima omogućilo nesmetano kretanje, kazao je Badžić.

On je naveo da će Sekretarijat za inspekcijske poslove nastaviti da prati realizaciju izdatog naloga i blagovremeno obavijestiti javnost.

Autor tekst: Jadranka Ćetković  ND,,Vijesti”

 

 

NOVOSTI

Povezane vijesti vijesti

Reklamni Prostor Prostor