Građanska inicijativa “21. maj” je na nekoliko bilborda u podgorici iskazala podršku narodu u Ukrajini koji je pod ruskom invazijom već 38. dan.
Na njima se nalaze crnogorska i ukrajinska zastava, kao i poruke “#stopRussia” i “”Slava Ukrajini”.

Od početka ruske invazije na Ukrajinu 24. februara, širom Crne Gore se održavaju skupovi podrške ukrajinskom narodu.
Na nekoliko zgrada u centru Podgorice oslikani su grafiti sa likovima predsjednika Ukrajine Volodimira Zelenskog i gradonačelnika Kijeva Vitalija Klička.