Search
Close this search box.

Nevreme u Hrvatskoj: Škole u Zagrebu zatvorene, stabla po putevima zbog jakog vetra

N1 Zagreb27. mar. 2026. 09:45

Foto: N1/ Jelena Petrović

Snažno nevreme i danas pravi veliku štetu širom Hrvatske. Vatrogasci i dežurne službe rade neprestano još od juče popodne kako bi uklonili stabla sa puteva, zatvoreni su delovi auto-puta, a jak vetar naneo je štetu Zagrebu, a na snazi su i brojna upozorenja za građane, prenosi N1 Zagreb.

Zbog opasnih vremenskih uslova i olujnog vetra u Hrvatskoj, ne održava se nastava u zagrebačkim osnovnim i srednjim školama, prenosi N1 Zagreb.

Odluka je doneta od strane Grada Zagreba i Ministarstva, a ukoliko deca ne mogu da ostanu u svojim domovima, za njih će biti organizovan boravak.

Vrtići će raditi redovno, iako se preporučuje da deca, ukoliko mogu, ostanu u svojim domovima, saopšteno je iz Grada.

Preko 300 vatrogasnih intervencija preko noći

Državni hidrometeorološki zavod je izdao upozorenje na olujni vetar sa orkanskim udarima.

S obzirom na takav vetar i njegove posledice, očekuju se poteškoće u saobraćaju i u drugim delovima grada.

Broj vatrogasnih intervencija porastao je preko noći sa oko 100 na više od 300, pa vatrogasci u ovom trenutku ne stižu da uklone sva srušena stabla, podignute krovove i skele zbog kontinuiranog jakog vetra, navode iz Grada.

n1info.rs

NOVOSTI

Povezane vijesti vijesti

Reklamni Prostor Prostor