Search
Close this search box.

Ubijen ključni čovjek “Elezove mreže”: Ko je Branislav Janjić i da li je njegova smrt uvod u nove obračune

Piše: A. Ku.

Branislav Janjić je hapšen više puta

Branislav Janjić preminuo je sinoć u bolnici uslijed teških povreda zadobijenih u mafijaškom obračunu 7. juna na području Spomen-parka Vraca u Sarajevu.

Činjenica da je Janjić ubijen kao visokopozicionirani član klana Darka Eleza, čovjeka koji se odnedavno nalazi na slobodi u Srbiji i ponovo lično vuče konce u podzemlju, podiže stepen pripravnosti policijskih agencija u BiH na viši nivo.

Janjić je godinama bio ključni operativac u Istočnom Sarajevu i čovjek od najvišeg povjerenja u Elezovoj kriminalnoj grupi. Dok je Elez bio iza rešetaka, Janjić je bio jedan od onih koji su održavali strukturu na terenu.

Branislav Janjić prilikom posljednjeg hapšenja

Hapšen je više puta u velikim policijskim akcijama, i to u akciji “Kode” 2023. godine zbog šverca narkotika vrijednih 2,75 miliona KM. Zatim, u akciji “Prolom 2” 2025. godine, a grupa kojoj je pripadao teretila se za zaradu od čak 2,7 miliona eura.

Darko Elez godinama slovi za jednog od najsurovijih i najorganizovanijih kriminalaca na Balkanu, čije ime se povezuje s desetinama likvidacija, reketiranjem i bliskim vezama s “Kavačkim klanom”.

Njegov izlazak na slobodu iz zatvora u Srbiji već je izazvao prestrojavanje u podzemlju Istočnog Sarajeva i Beograda zbog čega su policijske i obavještajne strukture u BiH i regionu u pripravnosti.

klix.ba

NOVOSTI

Povezane vijesti vijesti

Reklamni Prostor Prostor