Skener u Opštoj bolnici u Bijelom Polju je ispravan i radi punim kapacitetom, dok su zbog manjih problema u napajanju električnom energijom, na kratko obustavljena snimanja na skeneru u Opštoj bolnici Berane, koji će ponovo biti u funkciji najvjerovatnije do utorka, poručili su iz Ministarstva zdravlja.
Dodaju da su oba skenera, kao i ostala raspoloživa medicinska oprema ispravni i trenutni prekid u Beranama, ponavljaju, nije uslovljen kvarom aparata.
– U bolnicama u Bijelom Polju i Beranama u proteklih godinu, zahvaljujući pomoći i podršći Ministarstva zdravlja i posvećenosti i viziji menadzmenta ovih zdravstvenih ustanova, značajno su unaprijeđeni uslovi za rad, nabavljena savremena medicinska oprema, odobrene brojne neophodne specijalizacije i supspecijalizacije – istakli su iz Ministarstva zdravlja.
Kako su kazali, činjenica je da je evidentan napredak i da su bjelopoljska i beranska bolnica u kratkom vremenskom periodu dostigle nivo koji je za ponos zdravstvenog sistema.