Search
Close this search box.

Rodbina otetih, prijatelji i građani Bijelog Polja položili vijence na spomenik “Sat života”.

Povodom 29 godina od otmice i ubistva 20 putnika iz voza u stanici Štrpci, rodbina otetih, prijatelji i građani Bijelog Polja položili su vijence na spomenik “Sat života”.
“Sjećanjem želimo da iskažemo poštovanje i javni znak , da stradale ne možemo i nećemo zaboraviti, kao ni sve što je povezano sa zločinom, zločincima i nalogodavcima. Suđenja se razvlače, nema potrage za posmrtnim ostacima žrtvava, ni bilo kakve organizovane brige o porodicama stradalih. Zlo je realnost, a suočavanje s prošlošću, prvi korak da jedno društvo nadvlada zlo u sebi, pravdom, sjećanjem i kajanjem”, poručile su porodice i rodbina otetih.

Sjećanjem želimo da iskažemo poštovanje i javni znak, da stradale ne možemo i nećemo zaboraviti, nauštrb činjenici da za njih i njihove porodice nije urađeno gotovo ništa, ako se izuzme spomenik u Bijelom Polju, istako je u ime porodica stradalih Demir Ličina.

“O zločinima u Štrpcima se govori samo na dan obilježavanja godišnjice, što posebno boli članove porodica i rodbinu otetih. Danas, nakon 29 godina od zločina,još uvijek nije razriješeno što se tačno dogodilo tog 27. februara 1993. godine, pod kojim okolnostima se desilo i ko je sve znao za mogućnost da će zločin biti počinjen”, saopštio je Ličina.

On je podsjetio da je do sada osuđen jedan počinioc a jedan priznao krivicu, čime su porodice stradalih nezadovoljne jer se sudski procesi razvlače a o tome porodice nijesu uopšte informisane.

“Što se tiče statusa porodica stradalih, to je tek posebno tamna priča ovog društva. Za svih 29 godina, osam porodica koje i dalje žive u Crnoj Gori je dobilo pomoć od Vlade Crne Gore u ukupnom iznosu od 17.000 eura. Dakle, u prosjeku 2.000 eura po porodici”, podsjetio je Ličina.

Vijence je položila i delagacija Opštine Bijelo Polje na čelu sa predsjednikom Petrom Smolovićem.
Podsjetimo otmica putnika iz voza “Lovćen” na liniji Beograd – Bar, dogodila se 27. februara 1993. na lokalnoj Željezničkoj stanici Štrpci, kada je srpska paravojska iz Višegrada izvela iz tog voza 20 putnika od kojih su 18 bili Bošnjaci, jedan Hrvat i jedno neidentifikovano lice.
NOVOSTI

Povezane vijesti vijesti

Reklamni Prostor Prostor