
Foto: Glas Srpske | Preminuo Milan Vlajić, legenda Naprijeda
Nezavisne novine
16.07.2026 12:31
BANJALUKA – Poslije duže i teže bolesti u Banjaluci je u 79. godini, preminuo Milan Vlajić Vlaja, istaknuti igrač, trener i fudbalski radnik.
Vlajić je svoj život posvetio Fudbalskom klubu Naprijed gdje je bio sve od igrača, trenera, šefa omladinske škole do veterana kluba.
Ostavio je dubok trag i u fudbalu Republike Srpske. Na početku Fudbalskog saveza Republike Srpske bio je u stručnom štabu omladinskih selekcija zajedno sa Velimirom Sombolcem i Ilijom Miljušem, prenosi Glas Srpske.
Počeo je karijeru davne 1962. godine prvo u Borcu, ali se vratio u svoj Naprijed prvo kao igrač pa kao trener gdje je posebno bio poznat po radu s mladima.
Idejni je tvorac Petrovdanskog turnira pjetlića i pionira koji je okupljao veliki broj djece, a kasnije prerastao u Memorijal ‘Duško Ožegović’.
Sahrana je u petak na Rebrovačkom groblju
nezavisne.com