Search
Close this search box.

Nakon serije preokreta Primorac bolji od Jadrana

U festivalu golova i preokreta, vaterpolisti Primorca su odigrali savršenu posljednju četvrtinu u kojoj su anulirali minus od gola i serijom 4:0 ( za 13:10, na 3.54 prije kraja) najavili trijumf protiv Jadrana u derbiju 6. kola crnogorske vaterpolo lige.

Ispostavilo se da je višak od tri gola razlike u drugoj četvrtini za protivnika iz Herceg Novog bio dostižan za igrače Vjekoslava Paskovića, koji su bili i uporni i odlučni na putu do pobjede od 15:13.

Jadran je vodio 7:4 na 4.46 prije kraja druge četvrtine, utisak je bio da će lagano doći do trijumfa, ali od tog trenutka Kotorani su se razbudili. Serijom 5:0 domaćin je u uvodnim minutama treće dionice stekao ogromnu prednost od ,,plus dva“ (9:7). A onda je uslijedila nova drama sa preokretima. Igrači trenera Petra Radanovića vratili se se serijom 3:0, došli do prednosti od gola (10:9) i stali u prvih nekoliko minuta posljednje četvrtine.

Seriju za Primorac je otvorio Balša Vučković (10:10), Marko Mršić je iz peterca bio precizan za 11:10, a sa dva nova gola Nikole Brkića, na asistenciju Vučkovića, i Đorđija Stanojevića, domaćin je praktično mogao da slavi. Približili su se gosti na gol zaostatka na 1.15 prije kraja, a dilemu je, sa igračem više, riješio Mršić.

Kod Kotorana je upravo Mršić bio najefikasniji sa pet golova, Stanojević je dao četiri, a u timu iz Herceg Novog pet puta je bio precizan Ivan Nagaev…

Izvor: Pobjeda