Danas je drugi put za redom za mjesec dana Lim pocrvenio. To se vidi na snimku koji je objavio Podgorički vremeplov.
Portal sjevercg je kontaktirao ribolovno druđštvo,,Sinjavac”, koji su nam kazali da su danas odma nakon saznanja da je primjećena crvena mrlja na Lim u mjestu Njegnjevo, njihovi ribočuvari odma izašli na teren i obišli i lijevu i desnu stranu obale, ali tom prilikom nijesu primjetili nikakvu crvenu mrlju, a što ne znači, da ona nije bila.
Takodje, su naveli da svakodnevno šalju dopise raznim inspekcijama i Ministarstvu poljoprivrede i ruralnog razvoja, zbog zagadjivanja Lim-a, što je razlog da su dobili poziv iz ovog Ministarstva, za održavanje zajedničkog sastanka na temu zagadjivanja rijeke Lim, kazao je Ismet Softić predsjednik ribolovnog društva,,Sinjavac”.
On je kazao, da se Lim u tolikoj mjeri zagadjuje da oni nijesu u mogućnosti da to oni spriječe i da pod hitno moraju da reaguju nadležne institucije i inspekcije.