Bugarska planinarka Silvija Azdrejeva popela se na Mont Everest i Lhotse, četvrti najviši vrh na svijetu

Azdrejeva je bila u ekspediciji koja je za nekoliko dana uspjela da osvoji Everest i Lhotse. Najviši vrh svijeta osvojila je 15, a dan kasnije popela se i na Lhotse.
U ekspediciji koja je osvojila Mont Everest bili su Meksikanac Huan Dijego Martinezo i Remi Klous iz Južne Afrike, kao i pet šerpaša, prenosi Bugarska nacionalna agencija BTA.
Azdrejeva je postala druga Bugarka koja se popela na Everest, poslije Petje Kolčeve 2009. godine