Search
Close this search box.

Abazović za ADRIU: Crna Gora je dotakla dno, ljudi sa potjernica oblikuju javno mnjenje

“Kavački klan revitalizovan”

Predsjednik Građanskog pokreta URA Dritan Abazović rekao je večeras da se niko prije njega nije institucionalno bavio švercom cigareta i razbijanjem narko-kartela. On je, gostujući u emisiji Fakti sa Jelenom Novakovićem na Adria televiziji, rekao da misli da nisu džabe krečili.
Foto: Adria

“Uporedite kolike su bile zaplijene cigarete i kokaina tokom 43. i ove sada Spajićeve vlade”, rekao je Abazović i prokomentarisao da se vraćamo na “gramažu iz 2013. godine, po 20 grama, 50”

“Uporedite kolike su bile zaplijene cigarete i kokaina tokom 43. i ove sada Spajićeve vlade”, rekao je Abazović i prokomentarisao da se vraćamo na “gramažu iz 2013. godine, po 20 grama, 50”.

“Kavački klan se vratio”

Pojasnio je kako funkcioniše kriminalna hobotnica.

“Imam krak koji ide u privatni biznis, krak koji ide prema državnim institucijama, medijima, NVO sektoru, univerzitetskim profesorima… Iznenadićemo se, još nije sve izašlo na vidjelo”, rekao je Abazović.

Ocijenio je da je Kavački klan revitalizovan.

“Potpuno se vratio, imaju portparola… Crna Gora je dotakla dno”, rekao je Abazović.

Ljudi sa potjernica oblikuju javno mnjenje.

“To se zove – dotaći dno”, istakao je predsjednik GP URA

Foto: Adria

Govoreći o navodnom onlajn javljanjima osuđenog Miloša Medenice , rekao je da je “Medeni dao praksu” i da sutra može tako i “Marko Marković”.

„Govorim o fenomenima, a Vlada o akutnim pojavama – li to deepfake, je li… Koga to zanima? Pokazalo se da su lagali ljudi da je deepfake… Vjerovatno nije deepfake, jer se čovjek pojavljuje svaka tri četiri dana“, dodao je i naglasio da ovoga nije bilo za vrijeme DPS-a.

“Obećao sam da mafija neće vladati Crnom Gorom”

Odgovarajući na pitanje voditeljke da li dobijate prijetnje, rekao je da sam birao posao i temu, da imam institucionalnu zaštitu…

“Dao sam riječ građanima 30. avgusta 2020. da mafija neće vladati Crnom Gorom. Mislim da sam riječ održao i da sam uradio mnogo više nego što sam očekivao”, kazao je Abazović.

Kada je promijenjena vlast, istakao je bivši šef Uprave policije Veselin Veljović bio je jedan od rijetkih koji je, nakon sastanka sa njim, došao da podnese ostavku.

“Za razliku od Zorana Lazovića , koji se pravio da je sve redovno”, dodao je.

O prodaji Aerodroma: “Čilj da zlatna koka ode”

Govoreći o zastari u slučaju Telekoma, rekao je da podržava da se na reaktivira.

I danas, kazao je, prodajemo velike državne resurse.

“I danas imamo na stolu prodaju Aerodrom Crne Gore. Ista stvar – da zlatna koka ode u Južnoj Koreju, Luksemburgu ili Francuskoj… Da odu resursi građana Crne Gore, da neki političari uzmu neku proviziju, da im daju stan u Dubaiju ili negdje drugo i svi ti koji su srećni, zadovoljni, a građanin da živi u siromaštvu”, kazao je građanin da živi u siromaštvu.

Ko vraća DPS?

DPS, veće je, vraća ponašanje nove.

“Povratak DPS-a, kao ime, je nebitan. Važni su maniri, šta rade, šta je politika… Politika vlade Milojka Spajića je politika DPS-a – rasprodaja imovine, ujak, tetka, strina, sve netransparentno, zatvori sjednice za javnost, nema ugovora za ovo, ono”, rekao je Abazović.

Kada je u pitanju Podgorica, kako je kazao, sama se većina raspala.

“Nije neočekivano, jer je nastala na prevari”, dodao je Abazović.

Istakao je da je bilo logično da opozicija podrži Srđana Perića za predsjednika Skupštine Glavnog grada.

“Mi smo imali stav – protiv prinudne uprave. Imamo dogovor i trudimo se da ga ispoštujemo – čekamo naredne izbore. Na svim nivoima čekamo naredne izbore. Neka narod gleda kako se sve raspada”, zaključio je Abazović.

Kako je istakao, kad neko kaže: “Vraćate DPS”, taj je, zapravo, najveći DPS-ovac.

Sada, dodao je, Vlada, gdje učestvuje i Narodna srpska demokratija, između ostalog, završava poslove DPS-a.

“Je li završen Sveti Stefan? Je li to posao DPS-a? Tu je vlasnik, na papiru, Statis, a koji je iza toga – Milo Đukanović . A kad izađu neki mejlovi kako se to dogovaralo, koji treba da izađu u nekom narednom periodu, li onda neko iz Nove srpske demokratije – pošto su oni kao: “Ne, ne, nismo mi smo protiv DPS-a”, hoćemo li mi ovo reći: odluku”, upitao je Abazović i poručio da vraća vladajuću većinu na državnom nivou DPS.

adria.tv

 

NOVOSTI

Povezane vijesti vijesti

Reklamni Prostor Prostor