Search
Close this search box.

Ogroman požar na mostarskoj deponiji Uborak, građani upozoreni da ne izlaze vani zbog dima

Piše: D. Be.
1h 27min
(Foto: FENA)
Zvaničnici Grada Mostara uputili su upozorenje građanima da zbog velikog požara i dima sa deponije Uborak ne provode vrijeme na otvorenom. Veliki požar jutros se proširio deponijom, a iznad Uborka je crn oblak dima.
Iz Profesionalne vatrogasne jedinice rečeno je da je požar prijavljen jutros u 9:15 sati, a na teren je izašlo sedam vatrogasnih vozila i 15 vatrogasaca.

Portal Bljesak javlja da gori glavno skladište, objekti i radne mašine, a svi radnici su evakuisani. Pred deponiju Uborak je stigao i gradonačelnik Mario Kordić.

Vatrogasci koji su na terenu su poručili da je stanje kritično.

Na terenu se nalaze i pripadnici policije, hitne pomoći, a u pomoć su stigli i pripadnici Oružanih snaga BiH.

Također, iz zraka djeluje i air tractor koji će pomoći u gašenju požara velikih razmjera.

klix. ba

NOVOSTI

Povezane vijesti vijesti

Reklamni Prostor Prostor