Search
Close this search box.

Završen turnir u zingu

Nastavljen je tradicionalni turnir ZK „Bihor“ Luksemburg – Adžo zinga. U prostorijama ZK Bihor, gdje se tradicionalno po deseti put održava ovaj festival okupilo se 21 ekipa ili 42 takmičara. Takmičenje je otpočelo tačno kako je i planirano – u 10.00 sati, a završilo se finalnim nadmetanjem dvije najbolje ekipe oko 18.00 sati.

Turnir je otvorio Predsjednik Upravnog odbora ZK „Bihor“ Edin Medo Latić i pozvao na fer takmičenje izražavajući radost što se poslije mnogih peripetija vezanih za druženje u prostorijama kluba, a uzrokovano pandemijom virusa korona, ponovo okupljamo, družimo i tako osmišljavamo zabavni život u Luksemburgu.

U sportskom duhu nadmetali su se za jedno od prva tri mjesta. Propozicije takmičenja, i ovaj put, pojasnio je Remzija Ajdarpašić, kome je i povjerana organizacija turnira.

Na kraju, prvo mjesto osvojila je ekipa: Alija Skenderović i Hamid Rastoder Savinoborski. Njima su pored pehara, pripali i ručni satovi kao nagrada za osvojeno prvo mjesto.

Drugo mjesto osvojili su Fadil Šabotić i Šabo Kršić, a treće Amer Gorčević i Alija Rastoder.