Search
Close this search box.

Vlada sazvala sjednicu SO Berane za 7. jun

Vlada je usvojila Informaciju o stanju u Skupštini opštine Berane u pogledu njenog konstituisanja, kojom je predviđeno da se 7.juna sazove sjednica novoizabrane skupštine opštine Berane na kojoj će biti samo jedna tačka dnevnog reda – izbor predsjednika Skupštine Berane.

foto: Opština Berane
foto: Opština Berane

Ministar javne uprave Maraš Dukaj je kazao da je upravnim nadzorom utvrđeno da konstitutivna sjednica SO Berane nije održana u skladu sa zakonskim propisima.

Dukaj je rekao da je sjednica sazvana, ali da je prekinuta bez izbora predsjednika skupštine. Kako Skupština u zakonskim rokovima nije konstituisana, Ministarstvo predlaže Vladi da u skladu sa članom 39 Zakona o lokalnoj samoupravi, donese zaključak kojim će sazvati sjednicu novoizabrane SO Berane sa dnevnim redom koji će imati samo jednu tačku-izbor predsjednika Skupštine za 7.jun u 10 sati, prema njegovim riječima.
NOVOSTI

Povezane vijesti vijesti

Reklamni Prostor Prostor