Gomilu otpada na Ćemovskom polju u Podgorici niko ne uklanja. Ružno lice grada može se vidjeti na potezu od Stočne pijace do Vrela Ribničkih. Mještani su ogorčeni, a nadležne institucije su u ovom slučaju zatajile.
Foto:RTCG
Velike količine otpada u ovom dijelu grada mogle su se vidjeti i prije dva dana kad je emisija “Mreža” upoznala javnost o ovom problemu. Stanje se, u međuvremenu, nije promijenilo.
“Ovo je sramota i više od toga. Bez komentara sam i država treba pod hitno da preduzme nešto. Ovdje su vinogradi “Plantaža” i proizvodi se grožđe koje treba da bude ekološki čisto. Riječi nemam. Ovo treba da se pretvori u parkove, da se djeca okupe, a ne da prolazimo pored smeća. Prosto nevjerovatno”, kazao je jedan mještanin.
“Kad god prođem, stanje je isto. Očiste ovaj dio grada od smeća i poslije dva dana ponovo je smeće tu. Čak je i stoka počela da dolazi. Bruka i sramota za grad”, mišljenja je jedna Podgoričanka.
Iz Gradskog preduzeća “Čistoća” su kazali, da su upoznati sa stanjem, te da će od nedjelje krenuti sa uklanjanjem otpada sa ove deponije.