Iz Uprave policije ističu da se akcija sprovodi planski i koordinisano, te da nema razloga za zabrinutost građana

Foto: Stevo Vasiljević
prava policije saopštila je da se na teritoriji Podgorice trenutno sprovodi planska operativna akcija kodnog naziva „Šljunak“, usmjerena na kontrolu lica koja nelegalno eksploatišu i prevoze pijesak.
Ova akcija dio je prioriteta države u borbi protiv ekološkog kriminala, posebno kada je riječ o otkrivanju krivičnih djela i počinilaca povezanih sa nelegalnom eksploatacijom pijeska, šljunka i kamena, kao i radnji koje dovode do narušavanja biodiverziteta.
Iz Uprave policije ističu da se akcija sprovodi planski i koordinisano, te da nema razloga za zabrinutost građana.
Ujedno apeluju na pojedince da se uzdrže od širenja netačnih i neprovjerenih informacija putem društvenih mreža i drugih kanala komunikacije, jer takve objave mogu izazvati nepotrebnu paniku i dezinformisati javnost.
„Pozivamo i medije da, prije objavljivanja informacija koje se odnose na bezbjednosne aktivnosti, iste provjere kod nadležnih organa za sprovođenje zakona, kako bi se obezbijedilo tačno, objektivno i odgovorno informisanje“, saopšteno je iz Uprave policije.
pobjeda.me