Search
Close this search box.

Otvoreno 28. izdanje Festivala vina i ukljeve, manifestacija ove godine u znaku tradicije i očuvanja Skadarskog jezera

U Virpazaru je danas svečano otvoreno 28. izdanje Festivala vina i ukljeve, dvodnevne manifestacije koja okuplja vinare i vinogradare iz Crmnice i cijele Crne Gore, sa ciljem promocije i plasmana domaćih proizvoda.

28. izdanje Festivala vina i ukljeve/ – FOTO: OPŠTINA BAR
28/02/2026 u 16:56 h
DAN portal

Ovogodišnji festival šalje i važnu poruku – čuvajmo Skadarsko jezero.

– Iz tog razloga, na manifestaciji se ove godine ne služi ukljeva, kako bi se dao konkretan doprinos zaštiti ove autohtone vrste ribe, posebno u periodu zabrane izlova, dok posjetioce očekuje druga svježa jezerska riba, jednako ukusna i pažljivo pripremljena – saopštila je Opština Bar.

Prilikom otvaranja, potpredsjednica Opštine Bar Tanja Spičanović je istakla da festival iz godine u godinu sve više dobija regionalni karakter, potvrđujući da su Virpazar, Crmnica i Bar prepoznati kao prostor autentične vinske tradicije, kvalitetnih proizvoda i vrijednih ljudi koji čuvaju i razvijaju ono najbolje iz ovog kraja. Posebno je naglasila značaj odluke organizatora da se ove godine ne služi ukljeva, ocjenjujući je kao primjer odgovornog odnosa prema prirodi i zaštiti životne sredine.

Predsjednik MZ Crmnica Tomo Ukšanović poručio je da manifestacija daje veliki doprinos razvoju vinogradarstva, uz poseban akcenat na ovogodišnju akciju očuvanja ribljeg fonda i ekološke zaštite Skadarskog jezera.

28. izdanje Festivala vina i ukljeve

– FOTO: OPŠTINA BAR

28. izdanje Festivala vina i ukljeve

– FOTO: OPšTINA BAR

Značajan broj posjetioca, među kojima je bilo i predstavnika diplomatskog kora, imali su priliku da uživaju u bogatom programu praćenom nastupima FA „Rumija”, pjesnika Rajka Joličića, rok benda „Akademia”, zatim Milene Ćeranić i Nikole Buškovića, kao i da isprate dodjele nagrade za najljepšu pjesmu o vinu, dok će drugog dana festivala nastupiti KUD „Jedinstvo”, klapa „Assa Voce” i grupa „Perper”, uz dodjelu nagrada za najbolje vino.

28. izdanje Festivala vina i ukljeve

– FOTO: OPšTINA BAR

28. izdanje Festivala vina i ukljeve

– FOTO: OPšTINA BAR
Dan  portal
NOVOSTI

Povezane vijesti vijesti

Reklamni Prostor Prostor