Nekadašnji olimpijskih šampion na krugovima iz Sidneja 200. godine, Silvester Čolanji, preminuo je od posledica koronavirusa

Mađarski as je bio u bolnici još od kraja prošle godine.
Osim zlata iz Sidneja, Čolanji je na istoj spravi osvojio i olimpijsko srebro četiri godine ranije u Atlanti.
Čolanji je 2002. osvojio i zlato na Svjetskom prvenstvu u Debrecenu, a sa svjetskih prvenstava ima i pet srebrnih medalja.
U penziju je otišao 2004. godine i postao trener dječije gimnastike.
izvor: dan.co.me