Melburn: Kolins u finalu, bolja od očajne Švjontek

Amerikanka će biti rivalka Ešli Barti u meču za titulu Australijan opena

Danijel Kolins (28) ostvarila je najveći uspjeh teniske karijere plasmanom u finale Australijan opena; u polufinalu pobijedila je favoritkinju, sedmu nositeljku Igu Švjontek, 6:4, 6:1.

Trenutno 30. teniserka svijeta je napravila iznenađenje – a plan igre, napadački i agresivno u svakom poenu, potpuno joj se isplatio.

– Tako ću igrati i u finalu u subotu protiv Ešli Barti, samo napadati. To je moja jedina šansa, pa što bude – poručila je Kolins nakon duela.

U oba seza Kolins je ekspresno povela 4:0. Švjontek je igrala katastrofalno, pogotovo u poenima na svoj drugi servis. Meč je trajao 79, a drugi set svega 31 minut. U vinerima, protiv bivše šampionke Rolan Garosa, pobjednica je imala prednost 27:12, a u asovima 7:1.

Pad u igri u završnici prvog seta nije skupo koštao Kolins, koja nikad do ovog januara nije igrala ni polufinale nekog gren slem turnira.

Najbolji plasman karijere na planetarnoj WTA listi za djevojku sa Floride bio je 23. pozicija, u januaru 2019. godine. Sada će ga izvjesno popraviti – a ukoliko pobijedi Barti u finalu u subotu, biće to velika senzacija.