Search
Close this search box.

Marija Leković pojačala Valensiju

Ugovor potpisan na godinu dana

Marija Leković/ -FOTO: ŽKK VALENSIJA
15/08/2025 u 20:51 h
D.M.

Crnogorska reprezentativka Marija Leković zvanično je postala nova igračica Valensije za sezonu 2025/26. godine, nakon što je uspješno prošla sve ljekarske i fizičke preglede, uključujući kardiološke i testove opterećenja.

Nova “narandžasta” organizatorka igre obavila je preglede pod nadzorom klupskog doktora Visentea Sebastija, dok je kardiološke testove vodila doktorka Katelin Lauvers.

Leković u redove Valensije dolazi iz španske ekipe Avenida Salamanka, za koju je zaigrala u februaru 2025. i odigrala 12 utakmica u šampionatu Španije (Liga Femenina Endesa).

ako ima samo 22 godine, iza nje je već zavidno profesionalno iskustvo — debitovala je sa samo 15 godina za Budućnost Bemaks.

Sjajno ljeto 2023. godine, kada je zablistala u dresu seniorske reprezentacije Crne Gore na EuroBasketu, a potom bila najbolji strijelac Evropskog prvenstva za igračice do 20 godina, donijelo joj je transfer u Fenerbahče.

Sa turskim velikanom prošle sezone osvojila je Evropski Superkup i Turski Superkup, prije nego što je završnicu godine provela u Španiji.

Valensija ovim transferom dobija talentovanu i dokazanu igračicu koja, i pored mladosti, iza sebe ima iskustvo igranja na najvišem evropskom nivou.

Izvor: dan.co.me

NOVOSTI

Povezane vijesti vijesti

Reklamni Prostor Prostor