važi za jednu od najomiljenijih holivudskih komičarki

Rođena je 29. novembra 1976. godine u Baltimoru, ali je odrasla u Sijetlu, gdje je još kao djevojčica pokazala veliko interesovanje za glumu. Roditelji su veoma rano upisali na časove glume, a iako je diplomirala englesku književnost na Univerzitetu Vašington, vrlo brzo je odlučila da se potpuno posveti filmskoj karijeri
Prve uloge ostvarila je krajem devedesetih godina, ali joj je život promijenio film “Mrak film” (Scary Movie) iz 2000. godine. Uloga Sindi Kembel preko noći je lansirala među najveće komičarske zvijezde Holivuda, zahvaljujući ogromnom uspjehu franšize pojavila se u nekoliko nastavaka. Upravo taj serijal i danas važi za njen najveći uspjeh i ulogu po kojoj je javnost širom svijeta najviše pamti.
Poslije toga nizale su zapažene uloge u filmovima “Izgubljeni u prevodu”, “Planina Broukbek”, “Samo prijatelji”, “Kućna zečica”, “Koliki je tvoj broj?”, “Diktator” i “Preko palube”, dok je televizijska publika godinama pratila kao Kristi Planket u hit seriji “Mama”. Glas je pozajmljivala iu popularnim animiranim filmovima “Oblačno s ćuftama”, uspjeh je ostvarila i kao autorka bestseler memoara i voditeljka podkasta “Unqualified”.
Tri braka i ljubavni život pod lupom javnosti
Privatni život Ane Faris godinama je bio jednako zanimljiv medijima kao i njena karijera.
Prvi put se udala 2004. godine za glumca Bena Indru, ali je brak potrajao svega tri godine. Nakon razvoda, mediji su široko pisali o tome da je bivša supruga isplatila gotovo milion dolara kao dio nagodbe.
Nedugo zatim upoznala je glumca Krisa Prata, sa kojim je glumila u filmu “Take Me Home Tonight”. Vjenčali su se 2009. godine na Baliju i ubrzo postali jedan od najomiljenijih holivudskih parova.
Njihov sin Džek rođen je 2012. godine čak devet nedjelja prije kraja. Zbog savremenog porođaja proveo je gotovo mjesec dana na intenzivnoj nezi, a Faris je kasnije više puta govorio da joj je to bio jedan od najtežih perioda u životu.
Iako su važili za skladan par, Ana i Kris su 2017. godine objavili da se razvode. Razvod je zvanično okončan godinu dana kasnije, a oboje su isticali da su zbog sina ostali u dobrim odnosima.
Treću sreću pronašla je sa direktorom fotografije Majklom Baretom, za koju se udala 2021. godine. Od tada vode znatno mirniji život daleko od holivudskog glamura.
Otvoreno govorila o nesigurnostima
Za razliku od mnogih kolega, Ana nikada nije krila da se godinama borila sa manjim samopouzdanjem. Javnost je otvoreno priznala da je uradila estetsku operaciju grudi, ističući da odluka nije bila posljedica pritiska filmske industrije, već lične nesigurnosti kroz koju je prolazila nakon prvog razvoda.
O tim iskustvima detaljno je pisala iu autobiografiji, u kojoj je govorila o ljubavi, roditeljstvu, karijeri i životu iza reflektora.
Ostala bez doma u razornim požarima
Početkom 2025. godine glumica je doživjela još jedan težak životni udarac kada je njena kuća u luksuznom naselju Pasifik Palisejds potpuno uništena u razornim požarima koji su zahvatili područje Los Anđelesa.
Ana i njena porodica uspjeli su na vrijeme da se evakuišu, ali je njihov dom izgorio do temelja. Kasnije je priznato da joj je povratak pomogao da lakše prebrodi gubitak i da se izbori sa traumom koju je požar ostavio.
Povratak ulozi koja ju je proslavila
Poslije nekoliko godina bez velikih filmskih projekata, Ana Faris uskoro se vraća ulozi koja je proslavila. Potvrđeno je da će ponovo igrati Sindi Kembel u novom nastavku „Mrak filma“, što je obradovalo generacije gledalaca koje su upravo uz njen humor zavoleli jednu od najpopularnijih parodijskih franšiza svih vremena.
adria.tv