Search
Close this search box.

Finiks i Majami lako duplirali vođstvo

NBA: Ponovo nedovoljna sjajna partija Dončića, Filadelfija bez šansi

Perfektnom timskom igrom Finiks Sansi su došli i do druge rutinske pobjede nad Dalas Meveriksima, na svom terenu slavili su 129:109 i poveli 2:0 u polufinalu Zapadne konferencije NBA lige.

Teksaški tim je u porazu imao kakve-takve šanse do uvodnog dijela posljednje dionice. Dalas je 11 minuta prije kraja imao tri poena deficita, kada je Finiks, najbolji tim iz ligaškog dijela sezone, dodao gas i riješio meč… Gostima je nedovoljna bila nova izuzetna partija mladog Slovenca Luke Dončića, koji je za 36 minuta na parketu upisao 35 poena uz sedam asistencija i pet skokova.

S druge strane, ponovo su svi starteri Finiksa bili raspoloženi, a najbolji je bio bek-šuter i prvi strijelac tima Devin Buker sa 30 poena uz po četiri skoka i asistencije. Plejmejker Pol je pored 28 poena imao osam asistencija i šest skokova, a krilo Krauder 15 poena uz sedam skokova.

Odlična odbrana spoljnje linije ponovo je bila jedan od ključnih faktora za trijumf Finiksa. Tako je drugi strijelac Dalasa, bek Branson, ponovo sveden na skromnih devet poena uz pet skokova za 27 minuta na parketu. Serija se seli na teren Dalasa, treći meč biće na programu u noći između petka i subote, od 3.30 časova po našem vremenu.

Do lake pobjede i prednosti 2:0 u seriji stigao je i Majami, lider Istoka iz ligaškog dijela sezone. Rutinski je savladana oslabljena Filadelfija 119:103.

Dvocifrenu prednost domaćin je stekao u trećoj dionici i disciplinovanom igrom je samo uvećavao do kraja. Centar Bem Adebajo obilježio je duel sa 23 poena uz devet skokova, dok je prva zvijezda Majamija bek-krilo Batler pored 22 poena imao 12 asistencija, šest skokova i dvije ukradene lopte.

Rezervisti Majamija ovog puta igrali su bitnu ulogu: Oladipo je dodao 19 a Hiro 18 poena, za ekipu koja i dalje čeka oporavak beka Laurija.

Jasno je da Filadelfija ne može da parira rivalu bez povrijeđene prve zvijezde, centra Embida. Bek Maksi postigao 34, a slavni Harden 20 poena uz devet asistencija i četiri skoka, dok je krilo Heris ubacio 21 poen uz po četiri skoka, asistencije i ukradene lopte u porazu.

U sljedeća dva meča ove plej-of serije domaćin će biti Filadelfija, a naredni je na programu u noći između petka i subote, od jedan sat po našem vremenu.