Search
Close this search box.

Filmska potjera u Hrvatskoj: Vozio bez vozačke pa pješke bježao policiji, a djecu ostavio u autu

Uhapšen istog dana

Piše: D. R.
1h 53min
Ilustracija (Foto: MUP Republike Hrvatske)
Policija u Poreču uhapsila je 31-godišnjeg muškarca koji je vozio bez vozačke dozvole i bježao od policijske kontrole ostavivši pritom dvoje maloljetne djece bez nadzora i nevezane sigurnosnim pojasom u automobilu.

Policajci u Poreču su 2. maja oko 17:10 sati primijetili automobil, pulske registracijske oznake, kojim je upravljao muškarac od ranije poznat policiji.

Kako se navodi u saopćenju Porečke policije, radi se o 31. godišnjem muškarcu koji je prepoznat iz ranijih postupanja, a kojem je vozačka dozvola oduzeta zbog ranije prikupljenih 13 negativnih bodova u saobraćaju.

“Primijetivši policijske službenike, muškarac je naglo povećao brzinu kretanja vozila ne zaustavljajući se na svjetlosne znakove koje su policijski službenici davali, da bi u jednom trenutku zaustavio automobil i počeo se udaljavati od automobila, a pritom je u vozilu ostavio dvoje maloljetne djece koja nisu bila vezana sigurnosnim pojasom”, saopćeno je iz policije.

Brigu o djeci preuzeo je član porodice, a muškarac je uhapšen istog dana u večernjim satima.

Muškarac je predat na nadležni sud na postupanje, te je kažnjen novčanom kaznom u iznosu od 1.840 eura.

“Kriminalističko istraživanje, radi sumnje u počinjenje kaznenog djela povreda djetetovih prava, se nastavlja”, zaključuje se u saopćenju.

klix.ba

NOVOSTI

Povezane vijesti vijesti

Reklamni Prostor Prostor