Liga prvaka
Piše: D. P.

Naš Amar Dedić je imao priliku zaigrati duel protiv velikog Real Madrida i pokazao se u sjajnom svjetlu. Bio je tokom svih 90 minuta izložen žestokim napadima ofanzivaca Reala, ali se sjajno nosio s njima.
Real je poveo nakon pola sata igre jer je Kylian Mbappe postigao gol za 1:0, ali je do poluvremena već viđen preokret.
Igrao se 36. minut kada je Andreas Schjelderup postigao gol na asistenciju Vasilisa Pavlidisa, a onda se i Grk sam upisao u strijelce u petoj minuti nadoknade prvog dijela golom iz jedanaesterca.
Drugo poluvrijeme počelo je na savršen način po Benficu, pošto je Schelderup postigao novi gol u 54. minuti i ponovo mu je asistirao Pavlidis.
Nadu Madriđanima vratio je novim golom Mbappe u 58. minuti nakon ubačaja Arde Gulera s desne strane.
U tim trenucima, pošto se gleda ukupna tabela svih 36 timova, Benfica je bila na pragu plasmana u play-off. Trebala je podršku i s ostalih terena, a u jednom trenutku “izbila” je i na mjesto koje vodi u nokaut-fazu.
Dedić je tokom utakmice bio zadužen za čuvanje Viniciusa Juniora, jednog od najopasnijih nogometaša današnjice, a svoj posao je uradio na spektakularan način. Reprezentativac BiH je tokom svih 90 minuta do ludila dovodio Viniciusa i nije mu dozvolio niti jedan uspješan dribling kojim bi stvorio neku opasnost pred golom Benfice.
Real je na kraju ostao i s dvojicom igrača manje jer su Raul Asencio i Rodrygo u sudijskoj nadoknadi dobili drugi žuti karton. Oba tima imala su potrebu za golom kako bi ispunili svoj cilj.
U 98. minuti ludilo. Golman Anatolij Trubin je u 98. minuti postigao gol glavom za plasman Benfice u nokaut-fazu, dok Real ne ide u Top 8 i također mora igrati play-off za ulazak u osminu finala.
Rezultat i strijelci:
Benfica – Real Madrid 4:2 (Schjelderup 36′, 54′, Pavlidis (p) 45+5′ / Mbappe 30′, 58′)
klix.ba