Search
Close this search box.

Bijelo Polje: Protest uoči dodjele nagrade ”Miroslavljevo jevanđelje”

U znak protesta ispred bjelopoljske Osnovne škole “Marko Miljanov”, danas su se okupili građanski aktivisti zbog najave da će u toj obrazovnoj instituciji ministarka prosvjete, nauke, kulture i sporta Vesna Bratić uručiti nagradu “Miroslavljevo jevanđelje” Milutinu Mićoviću.

Foto: Jadranka Ćetković
Foto: Jadranka Ćetković

Međutim, na dodjelu se nije pojavila ministarka Bratić, kako je to ranije bilo najavljeno, kao ni premijer Zdravko Krivokapić.

Aktivisti su nosili transparente na kojima je pisalo: “Ministarko, škole ostavite djeci!”, “Ono što je pisano jezikom mržnje nije književnost!”, “Nagradili smo Radovana… Stidimo se… Dosta je…!”

Ispred Ministarstva prosvjete nagradu Mićoviću je uručio direktor Direktorata za podsticanje i razvoj kulturno-umjetničkog stvaralaštva Andrija Radulović.

NOVOSTI

Povezane vijesti vijesti

Reklamni Prostor Prostor