“Prije Nove godine imali smo jedno veliko hapšenje ljudi zbog šverca cigareta, koji bi mogli biti povezani sa ljudima koji su me tužili. Nadam se da ruka pravde ide dalje i to je to. Meni je žao, ali neka sada vide sa Lazovićima i između sebe, ko je i kome nosio pare”, kazao je Abazović

Abazović, Foto: Siniša Luković
Bivši premijer Dritan Abazović tražio je da sud št prije donese odluke u postupcima koje su protiv njega pokrenuli nekadašnji policijski funkcioner Zoran Lazović, biznismen Ranko Ubović i njegova kompanija Bemaks, ocijenivši da je današnje ročište obesmišljeno.
On je to kazao nakon ročišta u ulcinjskom Osnovnom sudu u kom se danas sučelio sa Ubovićem.
Abazović je kazao da se zna ko se u Skaj prepiskama krije pod kodnim nazivom Tigar.
“Zato ako ti ljudi imaju problem, neka tuže Ljuba Milovića i Petra Lazovića, čija imena se provlače kroz Skaj aplikaciju. Mislim da su oni svi dio iste ekipe”, kazao je Abazović.
Naveo je da ti ljudi imaju svoje veze oko šverca cigareta i da je njegova obaveza kao premijera bila da brani Ustav i zakone Crne Gore i nacionalne interese u borbi protiv korupcije i organizovanog kriminala.
“Prije Nove godine imali smo jedno veliko hapšenje ljudi zbog šverca cigareta, koji bi mogli biti povezani sa ljudima koji su me tužili. Nadam se da ruka pravde ide dalje i to je to. Meni je žao, ali neka sada vide sa Lazovićima i između sebe, ko je i kome nosio pare”, kazao je Abazović.
Dodao je da ga neće uplašiti tužbe, medijski pritisci i prijetnje koje se mogu čuti preko sky aplikacija.
“Sve to kao i nošenje Dritanove glave izvan Crne Gor bilo im je neuspješno i siguran sam da će tako biti i ubuduće”, kazao je Abazović.
Najavio je da očekuje presudu i da nema razloga za daljim suđenjem, jer bi to kako je naveo, obesmislilo postupak.
Izvor: Vijesti Portal