Američka teniserka Koko Gof plasirala se u osminu finala turnira u Rimu, pošto je pobijedila 61. teniserku svijeta sunarodnicu Medison Brengl poslije dva seta, 6:2, 6:4.

Gof, 15. teniserka svijeta, pobijedila je poslije sat i 15 minuta.
Ona je sedam puta oduzela servis Brengl, koja je napravila četiri brejka.
Gof će igrati protiv bolje iz duela Grkinje Marije Sakari i Ruskinje Ekaterine Aleksandrove.
Bjeloruska teniserka Viktorija Azarenka pobijedila je Mariju Kamilu Osorio Sreano iz Kolumbije sa 6:2, 6:4.
Ona će u osmini finala igrati protiv pobjednice duela prvog nosioca Poljakinje Ige Švjontek i Elene Ruse iz Rumunije.