Search
Close this search box.

Nikšićanka pokušala da prokrijumčari 30 kg marihuane

Nikšićanka M.G. (40) uhapšena je zbog pokušaja da preko granice prokrijumčari 30 kilograma marihuane, saopšteno je iz Uprave prihoda i carina (UPC) i Uprave policije.

Marihuana pronađena u specijalno izrađenom bunkeru (Foto: Uprava policije) Marihuana pronađena u specijalno izrađenom bunkeru (Foto: Uprava policije)

U zajedničkom saopštenju navodi se da su službenici UPC i policije u ponedjeljak, na graničnom prelazu Ilino brdo na izlazu iz Crne Gore, spriječili krijumčarenje marihuane.

“Carinski službenici i granična policija su izvršili kontrolu vozila Audi A2, kojim je upravljala M.G. iz Nikšića”, piše u saopštenju.

Navodi se da je u vozilu pronađen specijalno izrađeni bunker u kojem je bilo skriveno 27 pakovanja marihuane, ukupne težine oko 30 kilograma.

Skriveno 27 pakovanja marihuane (Foto: Uprava policije) Skriveno 27 pakovanja marihuane (Foto: Uprava policije)

“O događaju je obaviješten državni tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, koji je naložio da se M.G. uhapsi zbog sumnje da je izvršila krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga”, dodali su iz UPC i policije.

Kako su naveli, zahvaljujući posvećenom radu pripadnika UPC i policije, to je druga zajednička zapljena od početka mjeseca.

Iz UPC i policije su podsjetili da je 7. aprila na graničnom prelazu Metaljka zaplijenjeno oko 177 kilograma marihuane.

izvor: rtcg.me
NOVOSTI

Povezane vijesti vijesti

Reklamni Prostor Prostor