- 12.11.2025.

Foto: Pixabay
Više državno tužilaštvo u Podgorici nakon okončanog izviđaja podiglo je optužnicu protiv M.V. radnika Crnogorske komercijalne banke (CKB) u Kotoru koji je osumnjičen da je sa računa klijenta neovlašćeno podigao pola miliona eura.
To je navedeno u saopštenju objavljenom na sajtu Višeg državnog tužilaštva.
„Više državno tužilaštvo u Podgorici nakon okončanog izviđaja podiglo je optužnicu protiv M.V., kojem se stavlja na teret da je bez pravnog osnova i neovlašćeno, zloupotrebljavajući svoj položaj odgovornog lica, zaposlenog na radnom mjestu – ekspert kreditni referent u privrednom društvu Crnogorska komercijalna banka – Filijala Kotor, u periodu od skoro godinu dana, u namjeri da sebi pribavi protivpravnu imovinsku korist, aktiviranjem platnih kartica koje su prethodno po njegovom zahtjevu izdate, neovlašćeno podizao novac sa bankomata CKB banke u Kotoru, Tivtu i Budvi, te podizao novac direktno sa računa klijenata te banke i na bankomatima sa računa klijenata u ukupnom iznosu od preko 500.000,00 €, a koje isplate klijenti nisu inicirali, niti su se sa istima saglasili i na taj način izvršio krivično djelo zloupotreba položaja u privredom poslovanju“, navedeno je u saopštenju.
bizniscg.me