Njemačka teniserka Anđelik Kerber plasirala se u osminu finala Vimbldona, pošto je danas pobijedila Japanku Naomi Osaku sa 6:2, 6:4.

Meč Kerber i Osake, desete i 18. teniserke svijeta, trajao je samo 64 minuta.
Njemica će u narednom kolu Vimbldona igrati protiv Belinde Benčić iz Švajcarske koja je bila bolja od Karle Suares Navaro iz Španije sa 6:1, 7:6.
U osminu finala se plasirala i Bjeloruskinja Aleksandra Sasnovič. Ona je, poslije Petre Kvitove, izbacila i Australijanku Dariju Gavrilovu pobijedivši je sa 6:3, 6:1.
Naredna protivnica Bjeloruskinji biće Letonka Jelena Ostapenko koja je slavila protiv Ruskinje Vitalije Dačenko sa 6:0, 6:4.
Do osmine finala stigla je i slovačka teniserka Dominika Cibulkova. Ona je pobijedila Belgijanku Elis Mertens (6:2, 6:2) i zakazala duel sa Su Vei Hsije sa Tajvana koja je danas napravila najveće iznenađenje.
Su Vei Hsije slavila protiv prve teniserke svijeta, Rumunke Simone Halep sa 3:6, 6:4, 7:5.
Eliminacija Halep znači da je na Vimbldonu ostala samo jedna teniserka od prvih deset nositeljki – Karolina Pliškova.
Prolaz dalje danas su obezbijedile i Darija Kasatkina i Alison Van Ujtvank i njih dvije će se sastati u osmini finala. Ruskinja je bila bolja od Ešli Barti iz Australije (7:5, 6:3), dok je Belgijanka pobijedila Estonku Anet Kontevejt (6:2, 6:3).
Izvor: RTCG